Loading...

ŻEL DO DEZYNFEKCJI RĄK 80%

Wychodząc naprzeciw najpilniejszym potrzebom Klientów w tym trudnym czasie, firma HydroSafeGuard opracowała wyjątkową recepturę dezynfekującego żelu o działaniu antybakteryjnym i antywirusowym HandGuard70 i HandGuard80. Wysokie skoncentrowanie składnika aktywnego – odpowiednio 70% i 80% etanolu gwarantuje skuteczną dezynfekcję dłoni. Formuła HandGuard nie wysusza dłoni i jest bezpieczna dla skóry. Właściwe oczyszczenie dłoni to jedna z podstawowych zasad profilaktyki zakażenia koronawirusem.
Jak powszechnie udowodniono, aktywność biobójcza alkoholu etylowego wiąże się z jego denaturującym wpływem na białka, dlatego wymaga obecności wody w środowisku. Etanol ma najsilniejsze działanie odkażające w stężeniu 70%
w wodzie. Alkohol etylowy (w stężeniu 60-80%) jest aktywny przeciwko wirusom lipofilowym (np. Wirusom grypy, herpeswirusom, np. HSV) i najbardziej hydrofilowym (np. Adenowirusom, parwowirusom, norowirusom, enterowirusom, rinowirusom, rotawirusom). Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca stosowanie płynów dezynfekujących na bazie alkoholu (min. 60%). Według tych wytycznych możemy stwierdzić, że nasze przygotowania będą pomocne w zwalczaniu epidemii koronawirusa SARS-Cov-2.