HydroSafeGuard | Technologia
15408
page-template-default,page,page-id-15408,theme-bridge,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-4,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.1,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.5.5,vc_responsive

Produkty HSG to innowacyjne preparaty zabezpieczające materiały różnego typu przed wodą, oblodzeniem oraz plamami z soków i błota. Innowacyjna technologia oparta jest na wykorzystaniu „efektu lotosu”, czyli samooczyszczaniu powierzchni kroplami wody, które zbierają zanieczyszczenia i nie wsiąkają w podłoże (rys. 1).

Rynek preparatów impregnujących powierzchnie jest dość duży, niemniej jednak żaden z nich nie zdobył zaufania klientów z uwagi na liczne wady i ograniczenia:

-tworzenie efektu szronu – mleczno-biała warstwa (wyklucza stosowanie na powierzchniach barwnych i przeźroczystych),

-wysoka cena i niska wydajność (w niektórych przypadkach 500ml opakowanie wystarcza na zabezpieczenie wyłącznie 1 m2),

-brak paroprzepuszczalności, co w konsekwencji prowadzi do powstawania grzybów i pleśni),

-szkodliwość dla użytkownika przez stosowanie toksycznych rozpuszczalników,

-konieczność stosowania warstw podkładowych (wydłuża czas impregnacji i zwiększa koszty),

-zmiana struktury materiału – impregnat jest wyczuwalny dłonią.

Oferowane produkty HSG rozwiązują powyższe problemy, łącząc unikalne właściwości fizykochemiczne z bezpieczeństwem dla użytkownika i środowiska naturalnego oraz zachowaniu atrakcyjnych cen. Efektywność preparatów wzrasta w czasie co oznacza, że już po pierwszej dobie powierzchnia jest zabezpieczona a po 14 dniach uzyskujemy pełny efekt hydrofobowy (rys. 2).